Abdülbaki Kömür - Ar Geliyor Şarkı Sözleri

Kardeşlerim işkence sırasını bekliyor başkentte…
Binaların kim bilir kaçıncı kat yerin dibinde, sese ses vermeyen nemli mahsenlerde, çentik döşüyorlar küflü duvarlara…

Ar geliyor, Hamza gibi ciğerden vurulmak varken, böyle ölüm korkusunu hissetmek. damarlarının bir anlık atışında,

ar geliyor Busayr gibi vurulmak, toprağın en tozlu, en çamurlu, yerine boylu boyunca uzanmak varken, böyle saatlerin geçmesini beklemek sabırsızlığı var ya.

Ar geliyor yasircesine azraile gülümsemek varken teslim olmak utancını taşımak alınlarında bir ömür boyu . Ve ağırtmak saçları, günsüz dehlizlerde korkaklar gibi.
Ar geliyor….

Biliyorlar kırılan kolun, yakılan tenin, yolunan saçın ızdırabını.. susuzluğun, açlığın, havasızlığın ,ışıksızlığın, sessizliğin nasıl bir kahır yükü bırakacağını omuzlarına.Nasıl iz yapacağınızihinlerine

Biliyorlar soğuktan moraran ellere hohlamanın güç yetirememenin ne demek olduğunu. Kamçı kamçı şaklayan sıcağa engel olamamanın, uyuşan dilin dönmemesini ağızda, pütürleşen dudağı ıslatamamanın getirdiği öfkeyi. Alınlarını yere koyamamanın, vebalini bir de. Ağıtsa ağıt, sözse söz, kavgaysa kavga. Çekin ellerinizi ellerinin üstünden. Çekin önyargılı bakışlarınızı gözünden.

Çekilin çekilin gözlerinin önünden kardeşlerimin. Ölmediler daha.
Ölürlerse, bayram edersiniz naaşı başında. Ölürlerse toy düzenlersiniz ardı sıra. Ölürlerse erkekliğiniz tutar. Meydan okursunuz meydanlarda.

Ölürlerse bayram edersiniz dağlarda. Satılmış vicdanlarnızı eğlendirirsiniz hayasızca. Maymun iştahalarınızı bilevlersiniz utanmadan. Daha bir müstekbir kesilirsiniz… firavuncasına…

Abdülbaki Kömür - Ar Geliyor Şarkı Sözleri sitemize 10 Aralık 2014 Çarşamba tarihinde eklenmiştir. Abdülbaki Kömür - Ar Geliyor Şarkı Sözleri hatalıysa veya eksikse lütfen aşağıda yer alan bölümden yorum yaparak bizleri uyarınız. Bol müzikli günler dileriz.

Abdülbaki Kömür - Ar Geliyor Şarkı Sözüne Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Abdülbaki Kömür - Ar Geliyor Şarkı Sözleri hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Abdülbaki Kömür - Ar Geliyor Şarkı Sözleri yayınına sanata saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm şarkı sözleri yayınlarında olduğu gibi Ariana Grande - Problem Şarkı Sözlerine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Abdülbaki Kömür - Ar Geliyor Şarkı Sözlerine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm şarkı sözleri için geçerli olduğunu unutmayınız.

Abdülbaki Kömür - Ar Geliyor Şarkı Sözüne Yapılan Yorumlar

Bu şarkı sözüne henüz yorum yapılmamış.