Ahmet Bozkuş - Mektup Şarkı Sözleri

Ahmet Bozkuş şarkıcısının popüler şarkılarından Mektup şarkısının sözlerini sizlerle paylaşıyoruz. Ahmet Bozkuş - Mektup Şarkı Sözleri sitemize 7 Kasım 2019 Perşembe tarihinde admin tarafından eklenmiştir.

Oğul yirmi yaşında gelir askerlik
Bu vatandan hiç bir zaman kopmasın bağın
Güz geldi yaprakları dökülmüş dalın
Vatanın uğruna şehit oğlum

Canım oğlum, mezarını kazdılar derin
Sen şehitsin üzülmem cennet oldu yerin
Yüreğim yanıyor rüzgar esmiyor serin
Vatanı uğruna şehit oldu benim oğlum

Canım oğlum, güzel oğlum, yiğit oğlum

Dostlar şehit oldu kınalı kuzum.

Neden utandın başındaki kınadan Ali,güldü mü sana arkadaşların,sebebi ne anlamadı mı cephedeki ahali. Neden utandın başındaki kınadan Ali,utanma Ali,yakılmışsa başına askere gelirken o kına bil ki büyük şereftir sana,annen ne yazmış mektubunda baksana.Bizde kurbanlık koça yakılır kına.Allaha kurban olsun diye.Bizde gelinlik kıza yakılır kına,eşine yar olsun diye.Bizde askere giden yiğide yakılır kına.Vatana kurban olsun ebediyyen bahtiyar olsun diye.Biliyor musun Ali,elbisendeki kan tenindeki kurşun izi ve başındaki kına kıskandırıyor bizi,şimdi kim bilir yanında kimler var,sen de tanıyor musun şehit olmadan hemen önce ben köylüm Halil Çavuş'tan bir mecidiye borç almıştım geri veremedim söyleyin hakkını helal etsin diyen onbaşı İbrahim'e.Köylüm İbrahim Onbaşı'ya bir mecidiye borç vermiştim onu göremedim şehit olursam söyleyin hakkımı helal ettim diyen Halil Çavuş'u tanıyor musun Ali.Biz hep onları anlattık,dostluk derken onlar geldi aklımıza iman derken inanç derken onlar geldi.Sen bilirsin Ali,orda da beraberler mi,peki ya hiç gördün mü Binbaşı Lütfü beyi,biliyor mu kendi için ayrılan birkaç kurabiyeyi,ya o adını bile bilmediğimiz meşhur asker,hani savaşın orta yerinde kurşunlara aldırmadan yaralı düşman askerini sırtlayan kahraman onu da gördün mü,ey mahçup simalı aslan kınalı Ali,ne büyük şerefmiş sen anlat bzie başındaki kınayı,sana o kınayı yakan edepli anayı anlat bize ve selam söyle hepsine.Ezine'li Yahya Çavuş'a onun 62 arkadaşına.57.Alaya gözünü kırpmadan ölüme yürüyen o çocuklara bizden selam söyle.Biz her yıl yeniden daha güçlü daha içten adınızı söylüyoruz böyle.Sizin hatıranız en büyük emanet bize.Şükrediyoruz sizin gibi atalarımız olduğu için Rabbimize.Şükürler olsun sizin gbii atalarımız olduğu için Rabbimize.

Canım oğlum, mezarını kazdılar derin
Sen şehitsin üzülmem cennet oldu yerin
Yüreğim yanıyor rüzgar esmiyor serin
Vatanı uğruna şehit oldu güzel oğlum

Canım oğlum, güzel oğlum, yiğit oğlum
Dostlar şehit oldu kınalı kuzum.

Ahmet Bozkuş - Mektup Şarkı Sözüne Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ahmet Bozkuş - Mektup Şarkı Sözleri hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Lütfen sanata saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm şarkı sözleri yayınlarında olduğu gibi Ahmet Bozkuş - Mektup Şarkı Sözlerine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Şarkı Sözlerine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm şarkı sözleri için geçerli olduğunu unutmayınız.
Ahmet Bozkuş - Mektup Şarkı Sözüne Yapılan Yorumlar

Ahmet Bozkuş - Mektup Şarkı Sözüne henüz yorum yapılmamış. Ahmet Bozkuş - Mektup şarkı sözüne ilk yorumu siz yaparak katkıda bulunabilirsiniz.;